Užduotis



6-10
Gaunami ženkliukai
Sunkumo lygis
Lengva
Sukurta
2023-12-21

Specialistas:

Eglė Vičiuvienė

Tema:

Bendroji gamtosauga / procesai

Teritorija:

Nepriskirta

Užduotis

Gamtos dienoraščio rašymas – puikus būdas užfiksuoti pokyčius gamtoje, kurie kartais vyksta taip greitai. Kaip keičiasi dienos laikas? Kada pamatei pirmąją metų kregždę? Su kokiu dieniniu drugiu susipažinai pirmiausia? Kada pavasarį pasirodė pirmieji lapai? Kokią naują rūšį šiandien pamatei?

Tokie paprasti pastebėjimai greitai pasimiršta, bet gamtos dienoraščio pagalba gali pavykti visa tai įamžinti. Ugdyk ne tik savo rašymo, bet stebėjimo ir piešimo įgūdžius! Kokių spalvų grybai auga šalia esančiame miške, kiek skirtingų žolių auga tavo kieme, kokie paukščiai lankosi lesyklėlėje?

Kokių dar klausimų tau kyla? Visus juos rašykis į gamtos dienoraštį ir ieškok atsakymų. Juos surasti tau gali padėti šeimos nariai, draugai, mokytojai, knygos ir įvairūs internetiniai puslapiai, svarbiausia nebijok paklausti!

gamtos dienorastis - privalomas gamtininko atributas

Gamtos dienoraštyje visada pasižymėk užrašų datą, ką, kur ir kada stebėjai, kas buvo kartu su tavimi. Savo stebėjimus aprašinėk kiek įmanoma detaliau, neskubėk. Ką gali – nusipiešk. Pasižymėk, kodėl šis stebėjimas tau buvo įdomus.

Ieškok įkvėpimo savo dienoraščiui gamtos kalendoriuje, kuriame rasi dienos užduotį, faktą ar įdomų pastebėjimą.

 

Tau reikės:

  • Rašymo priemonės
  • Sąsiuvinio, užrašų knygutės, ar balto lapo, kurį galėsi įrišti į aplanką
  • Piešimo priemonės (gali piešti ir paprastu pieštuku ar tušinuku)
  • Smalsumo

Įdomių stebėjimų!

 


? Greita pagalba


Pradėk pildyti dienoraštį ir įkelk savo pirmojo mėnesio rezultatus.


Eglė Vičiuvienė