FilmukaiŠioje skiltyje jaunieji gamtos reindžeriai gali rasti įvairių filmukų ir filmų apie gamtą. Jei naudojiesi telefonu, paversk ekraną horizontaliai.

Dalis filmukų anglų kalba, bet dažnu atveju vaizdas kalba pats už save. 

Misterio Bliu, mažosios žąsies gyvenimas

Mažoji žąsis (Anser erythropus) yra rečiausia žąsies rūšis Europoje, o šių žąsų Fenoskandinavijos populiacija – sparčiai nyksta. Misteris Bliu (Mr. Blue), mažosios žąsies patinas, pasakoja apie iššūkius, su kuriais susiduria jo rūšis sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Nevyriausybinės organizacijos, mokslininkai bei vyriausybinės institucijos iš visos Europos suvienijo jėgas, ir įgyvendindami Life LWfG Climate projektą, siekia išgelbėti šią unikalią ir ypatingą žąsies rūšį nuo išnykimo.

 

Pamatyk jūrą

Baltijos jūra ne tik globoja savo gamtinius ir istorinius turtus, apie kuriuos mes dar tiek mažai žinome, bet ir bando atsilaikyti prieš visą glėbį iššūkių ir grėsmių (tokių kaip eutrofikacija ar toksiški dumbliai). Šiuose trumpuose filmukuose išvysite tai, kas gyvena ar vyksta Rytinėje Baltijos jūroje! Tavęs laukia net 20 minutės trukmės filmukų.

Pavojingos cheminės medžiagos tavo aplinkoje - pagalvok, kai perki

23 filmukų rinkinys apie pavojingas chemines medžiagas įvairiuose gaminiuose mūsų aplinkoje. Trukmė - iki 3 min.

Kurmis: susipažinkime!

„Man" (liet. žmogus)

Puikus video apie žmogų-gamtos vartotoją. Trukmė - iki 4 min.

„Wake Up Call" (liet. Šauksmas pabusti)

Ką reiškia pirkti naują, pirkti geresnį, kaskart pirkti pirkti pirkti? Iš kur atsiranda naujas Y-phonas? Trukmė - iki 6 min.

„Prabudusieji”: kai šiukšlės virsta ištekliais

Trys maišeliai, vienas kibiras ir viena šiukšliadėžė – komanda, save vadinanti „Prabududiaisias”, siekia bendro tikslo – sustabdyti atliekų švaistymą. Trys animaciniai herojai - Europos komisijos kampanijos simboliai, skatinantys pažvelgti į šiukšles kaip į išteklių ir vartoti atsakingai. Tikrai smagu pažiūrėti - daug patraukiai pateiktos informacijos apie šiukšlinimą! Trukmė - iki 2 min.

„Nature Is Speaking" (Gamta kalba)

Labai paveikūs filmukai, įgarsinti pasauliunio garso aktorių ir įžymybių, apie tai, kad gamtai jos saugoti nereikia. Tai mums reikia saugoti gamtą, kad patys išliktume. Galima įsijungti lietuviškus subtitrus. Trukmė - iki 2 min.

„Julia Roberts is Mother Nature"  (Julia Roberts yra Motina Gamta)

„Harrison Ford is The Ocean" (Harrison Ford yra vandenynas)

„Reese Witherspoon is Home" (Reese Witherspoon yra namai)

„Penélope Cruz is Water" (Penélope Cruz yra vanduo)

„Ian Somerhalder is Coral Reef" (Ian Somerhalder yra koralinis rifas)

„Liam Neeson is Ice" (Liam Neeson yra ledas)

„Edward Norton is The Soil" (Edward Norton yra dirvožemis)

„Joan Chen is Sky" (Joan Chen yra dangus)

 

„Robert Redford is The Redwood" (Robert Redford yra sekvoja)